Ловля форелі в проводку

Форель…за свої 25, переший раз зловив дану прекраснішу рибу  в 23 роки. Це було на річці, а точніше на дамбі озера “Hayward lake” поблизу міста Ванкувер в Канаді. Саме про цю форель, яка в тих водах мешкає і буде йти мова в даній статті. Два слова про рибу: хитрюга і вибаглива риба але дуже гарна і яскрава риба,водночас й дуже смачна риба, тому можна й чути від людей, що це королівська рибина. Ця стаття про примітивніший метод з найпримітивнішою приманкою яку можна тільки придумати, тому ловити цим методом може кожний, як від профі так і новачки. В декількох словах про саме місце розкажу… Місця там неперевершині: чиста вода, гори, скали, красочні ліса…красива там природа і взагалі сама атмосфера і гармонія природи.

Ось так виглядають тамтешні місця:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

В гості до нас заходять:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

А тепер я розказу про сам метод, про наживку і снасть:

Снасть

Як і в даній статі про ловлю плотви в проводку вудилищи я використовую не дуже великих розмірів, розмір вудилища 2-2.5 м. Вудилище фірми “Omni Angler” середньо-легке. Чому таких розмірів? А тому що просто більшого особисто я не потребую та й важаю, що при активному кльови, особливо при камянистому березі, після дощу, не дуже буде зрочно махати наприклад 5 метровкою. На фото видно, який берег ріки. На фото мій тесть  і собрат по тяжкій рибацькій долі))) :

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Щодо катушки, я використовую фірми “Shimano 4000”. Катушка старенька і не дуже легенька, тому найблищим часом хочу її поміняти на більш легку. Лєска в мене буде ось така:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

17 lb – це приблизно буде 8.5 кг. Чому так груба? Тому що ніби приїжаєш чисто на спорт, а в результаті лізуть всякі чисто не спортивні рибини досить “не стандартних розмірів”. Плюс до того і плюс в сторону рибака в тому, що тут риба не є чутливою і вибагливою до лєска. Тому краще перестрахуватися і “нарядити” вудилище потужною лєскою. Лєска то ще ладно, а поводочки в мене…, то взагалі бомба, на фото видно які саме:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Чому такі поводки? А тому що по законам Канади на рахунок рибалства на деяких річках та озерах заборонено використовувати гачки з жалом. Тому після покупки гачків, акуратно пласкогубцями ми зажимаєм жала гачкам. Так як гачки без жала, відбувається не реальна кількість сходів риби, і тому я використовую поводки з тросіка, бо якщо ще почне рвати поводочки, то краще взагалі на рибалку не збиратися. Гачки в мене простіші, розмір “12” :

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поплавки в мене амереканського виробництва з не звичними типами їх прикріплення :

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Тепер про самий метод, наживку і про результати.

Метод і наживка

Наживка в нас простий хробак а точніше так званий виповзок:

chervy-405x270

Справа в тому, що тут не продається ніяка жива приманка, про яку ми знаєм  і купляєм в Україні окрім хробака. Саме так, тут форелька особливо річково полюбляє сочного і свіжого виповзка, а чим більше ти його насадиш тим апетитніше для неї. Сама ловля форелі відбується наступним чином:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Як видно з фото, ми з тестем ловимо на мілкій воді, якщо це невеличкий канал, як на фото що нижче де тесть в воді, то стараємся попадати на перехід між дном і на трошечки сильнішу течію ніж при березі. На фото що вище особисто я запримітив що форель любить ховатися при самому березі, так як там є досить великі камні і щілини де вона любить стояти. Так на останіх з рибалок, я впіймав 2 екземпляри так сказати, розміром приблизно 300-400 грам. Це дуже мене здивувало так як я очікував малька при глибині десь 10-20 см, і при чистій воді, просто я уявити не міг такого результату. Форель, як я вже писав вище риба вибаглива, тому якщо були покльовочки потрібно часто міняти хробачка на свіжого. Метод простіший, ми закидуєм на невелику течію, якщо берег камянистий то стараємся при самий берег від себе, і можемо навіть почучуть притримувати снясть, такби мовти робити перехід з проводки на метод “на удар“. А так то в основному робимо маленьку глибину, в залежності від чистоти води, закидуємо і відпускаємо снасть, щоб вона собі пливла, а свіжий виповзок робив свою гру.

Результати

На жаль але й на благо риби по законам Канади на деяких річках або озерах, не можна брати більше ніж дві рибини і розміром не менше ніж 20 інчів це приблизно 50см. Тому й получається в нас рибалка чисто спортивна зловив і випустив, хоча попадаються екземпляри в 50 а то й більше 50см.

Декілька фото з впійманою форелькою і її підвидами:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

На цьому все по даному методу, на жаль немаю більше фотографій по резутатах. Хочте вірте, хочте ні, но бували рибалки, де просто не рельно було встигати витягувати і фотографувати все то прекрасне що побадалося мені.

Дякую за увагу! Зустрінемося в наступих статтях, де я вам більше розкажу про рибалку в Канаді, про форель на озерах і звичайно про знамениту риболовлю лососів, які в свої 2-3 кг важаються мальками. З вами був Маркіян. До зустрічі в наступних статтях.

Копіювання статті можливо тільки з зазначення ім’я автора а також з посиланням  на дану статтю.

Вам також може сподобатися...