Ловля плотви в проводку

Плотва – найпоширеніша риба Українських водойм. Цю білу рибу можна зустріти практично у всіх протічних водоймах та у 80-90 % водоймах закритого типу, тобто озерах та ставках.
Найкраще вона ловиться у річках, з водяною рослинністю, та закоряжених місцях. За найсприятливіших умов виростає до ваги у 2-2,5 кг. Та у тих водоймах в яких вдається мені ловити з моїми товаришами, стандартний ромір плотви це 100-250 грам (до 15-20 см в довжину). Причиною цьому є те що це по перше мілководні річки і ловля іноді ведеться на глибині 30 см , а ширина річки 2-3 метри, а по друге- це сіточники, які нажаль в цих місцях потійно завдають шкоди водним ресурсам.
Ось так виглядають місця в яких ми ловимо плотву:

 dhLU9_fs3yI GTkQwb7qepk fT-IHstnIYs

Про те бувають і випадки коли з під “мертвого місця” (закоряжене сильно) вдається висмикнути справжній “срібний злиток” вагою до пів кіла. Так, під час останніх двох “вилазок” на плотву, товаришу та мені вдалося витягнути по одній такій срібній красуні

GjmjJPg9kAk WtjRCE0JEKI

Тепер поясню Вам, як саме ми ловимо плотву “в проводку“, звідки і похідна назва статті. Як Ви уже побачили на фото так і з прочитаного, ловля відбувається на течії, тобто снасть постійно пливе. Звідси і назва – проводити по течії. Тобто наживка опускається в певне місце і сплавлюється за течією на скільки це можливо. Проводка снасті по течії. Проте це не завжди відбувається так, що наживка вільно пливе по течії. Кінчиком вудилища ми легенько притримуєм снасть що дозволяє наживці “йти” дещо попереду. Саме це і спокушає рибину на покльовку. Деколи взагалі доводиться ловити “на удар“, тобто зафіксувати вудилище в одному положенні, а легенька течія сама витягує вперед наживку.

xgOz1GWx3Wc2

На ось цих фото видно, як вудилище опущене до води, а течія сама витягує вперед наживку:

URCMTPDXB-Y

на сильній течії покльвки на удар відображаються потужними ривками, які тяжко не замітити.
Щодо снастів, то тут як і в інших методах ловлі кожен елемент є важливим.
Довжина вудилища -2,5- 3 метри. Це пояснюється тим, що ловля відбувається в місцяхде багато кущів і куди тяжко “підлісти”. Адже саме в таких місцях крутяться більші екземпляри плотви. Вудилищем , коротшим за 2,5 метра тяжко буде маневрувати на течії.
Також важливим нюансом є те щоб вудилище було максимально легеньким. Можна пожертвувати навіть запасом потужності, так як тут це не настільки важливо, оскільки основний розмір плотви – спортивний. А от вудилище потрібно весь час тримати в руках нахиленим до води, тому вага відіграє важливу роль. Також, стрій має бути мягким, бажано ультралайт.

Катушка. Максимально легенька. Вплоть до стареньких компактних пластмасових круглих безінерціонок. Основна її задача підмотати – відпустити лєску.

Лєску я використовую основну 0,20 mm, і в’яжу поводок із зимової лєски 0,10 mm. Поводок є обов’язковим елементом цього виду ловлі, так як плотва дуже боїться грубої лєски. І чим тонший повідок- тим краще. Розривна нагрузка мого поводка – 1,2 кг. Скажу чесно, що обривів буває багато. Основною причиною цьому є закоряженість місць, зацепи. Та їдучи на таку рибалку, я попередньо вяжу 4 – 7 поводків, які при потребі стикую з основною снастю методом “петля в петлю”.

Довжина поводка біля 30 см.

Поплавок використовую фірми “Balsax” вагою 1,5 грама. Мій друг використовує спортивні поплавки типу “ігла”. Основна задача поплавка – він має бути легенький, чітко зафіксованим на лєсці за допомогою спеціальних або ніпельних резинок і без перешкоди при покльовці входити в воду. Тобто на ньому не має бути ніяких випуклих елементів.

Ось так на фото виглядає мій поплавок у співвідношенні до стандартного розміру плови:

KB9HwDsC5sk

Грузила я використовую ковзаючі, які ковзають не по повідку , а по основній лєсці. Мій товариш використовує декілька мікрогрузил, які закріплені на повідку, що також ефективно.
Основна їхня задача – огрузити полпвець так, щоб він при попаданні на ті місця де сильна течія і вода закручується – не лягав на бік, тобто щоб вода його не викидала.

Гачки використовую з довгим цівям, так як ловити приходиться на 3 види наживок: чер’як, коник-цвіркун, ручайник.

Ну а тепер розкажу як відбувається сама ловля:

Виїзди на плотву у нас починаються в кінці весни, десь на наприкінці квітня- початку травня. В цей час життя підводне вже більш активне , рибка зарухалась, і починаються перші в’ялі покльовки. Ловля відбувається на гнояний черв’як. Проводка снасті відбувається із затримками, тобто постійно треба притримувати вудилищем, щоб наживка йшла попереду. Інколи приходиться навіть “на удар” пробувати ловити. Частенько, при ловлі на черв’яка проскакує окунь. Це можна пояснити тим, що ми ловимо в місцях з водною рослинністю, які дуже полюбляє окунь. Так на одній із рибалок, в селі Поршна, під час ловлі в заводі, моєму товаришу пощастило спіймати досить пристойного “полосатого”.

UmC75E7TZr8

Також рідко але попадається й карась і краснопірка.

В травні-червні появляється ручайник. Це личинка комах, які в початковому вигляді виглядають ось так:

voHzkAl9Cmw

Ручайник живе в таких деревяяних трубочках які течія колише по твердому дні. Тобто ми приїжджаєм на рибалку, і першим ділом йдем в такі місця, щоб намити ручайник. На початку літа – це найефективніша наживка для ловлі плотви. Триває ручайник не довго. Місяць- 1,5 максимум і вилітає.

Тому всередині літа ми переходимо на нову, на той момент найефективнішу наживку – коник – цвіркун. Він живе в траві. Поблизу тих зарослих місць, де ловимо ми з товаришем літом, а саме на потічку Яричівка, його дуже багато, проте спіймати його- справа не з простих.

Ось, на фото мій товариш ловить цвіркунів в траві.

thJMbk6zOuc

Ох і загоріли ми тоді….

Саме на коника літом у нас найбільші результати по кількості плотви і її масі:

8iDwephjwCI

Ближче до осені коник закінчується і ми знову переходимо на таку наживку як гнояний черв’як. Тут знову ж таки в улові попадає окунь різного калібру, але в основному це спортивний варіант.

abpFaMIlOgI

А це мої друзі на одній із осінніх рибалок, в повній бойовій готовності їхати до дому. Не зловили ми тоді нічого, та відпочили і намерзнулись добре. Хлопчина зліва – це і є власник і розробник цього сайту, який його розвиває і завжди закидує свіжу інформацію. По середині – його батько Ігор, який в ловлі плотви “в проводку” – справжній майстер і навіть під час відсутності активного кльову, йому вдається спокусити рибину на покльовку за рахунок майстерності затримки снасті. Ну і спереду наш друг Роман, який теж полюбляє рибалити таким методом на ріці Західний Буг.

t7DFtQ5S1ww

Ось так у нас здебільшого ловлять плотву на мілководних річках. Також добавлю, що ловля “в проводку” – один із найпоширеніших методів ловлі, яким користуються як в Україні так і Росії. Надіюсь, що моя стаття знайде практичне застосування і за межами цих 2-ох країн, а в “проводку” Ви будете ловити не плотву, а форель чи лососів………..

Дякую за увагу, з вами був Юрій (автор даної статті).

Копіювання статті можливо тільки з зазначення ім’я автора а також з посиланням  на дану статтю.

Вам також може сподобатися...