Ловля коропа восени. Короп на удар

“Кожного року в кінці літа-на початку осені мені випадає нагода порибалити в мальовничих краях Українського Поділля, а саме в тихих , “глухих” місцях річки Горинь, що протікає повз історичне місто Ізяслав Хмельницької області. Справа в тому що там я родився, і в ті края мене тягне на відпочинок. Місця там справді “глухі”, далеко не кожен пересічний їх знає, тим і цікаві “.  Але так як мені від хати до ріки метрів 100 а той менше , то за такий проміжок часу, я вивчив багато тамтешніх способів і місць лову риби, рельєф дна, глибину, як яке дерево під водою лежить і т.д.

Розкажу про один із способів ловлі коропа, який на цей час в тих місцях є найефективнішим методом лову коропа за моїми спостереженнями і спостереженнями мого друга (людина з колосальним досвідом, яка “підсадила” мене на цей спосіб ловлі). Називається такий метод у нас “На удар“. Думаю що він усім відомий, просто в різних місцях називатись може по іншому.

Риболовля відбувається в тихих, закоряжених місцях, на глибині від 2 метрів і більше. Відстань від берега до наживки яка лежить на дні може бути від 4 метрів і більше. Снасть я використовую наступну: Вудилище довжиною 3-3,5 метри. (Це найбільш оптимальний варіант на ті умови ловлі. Надто довге мішає маневрувати в закоряжених “диких” місцях, а коротшим ніж 2,7-3 метри погано підсікати з дальної дистанції). Основна вимога до “прута”- він має бути надлегеньким, чутливим, але мати в собі великий запас потужності!!! Легенький прут дозволяє відчувати масу риби, так би мовити на першій хв після підсічки дозволяє зрозуміти “з ким ми зв’язались, що ми підсікли”, менше втомлює руку, ну і звичайно ж адреналін. Але в той же час “палка” має бути міцна, таким чином цей баланс потужності і чутливості дозволяє втомлювати рибу досить пристойних розмірів. Хоча як показує практика, коли “підходить монстр” то навіть жосткі “прути” спочатку вигинались в дугу, а потім вирівнювались в струну з лєскою і………

Якоїсь певної симпатії до фірми чи марки виробника вудилища у мене немає. Сам я користуюсь старенькою вудочкою від Salmo. Катушка- кругла, маленька “безінерціонка”, тоже якомога легша, і з запасом потужності. У мене конструкція побудови катушки така, що крутиться вона в стандартному режимі тільки до мене (наприклад підмотую снасть чи рибу підводжу). Звичайно що є функція “збросу” (відмотки лєски). В такому випадку нажимається на вушко катушки внизу, і вона вільно крутиться в обидві сторони. Така конструкція дозволяє надійно засікати рибу (при підсічці не спрацьовує тріщотка), а коли здобич уже на гачку вільно маневрувати нею. При спробі змотати лєску нажимається на вушко і вже самі регулюємо силу швидкість і відстань відпуску трофея. Лєску я використовую діаметром від 0,25 до 0,3. Розривна нагрузка такої – від 6 до 9 кг. Лєска є основна. Без поводків. До неї і привязуєм гачок, попердньо оснастивши легкоскользящий поплавок і вільно скользяще грузило. Мушу признатись, що в цьому році були обриви 0,25. Це при тому що на ту лєску вдалось витягнути одного коропа на 4.200 кг і одного на 3 кг. Та це в порівнянні із “обривами-здобутками” мого товариша- капля в морі. ( У нього 0.45 рве!!!! Спочатку вудилище в дугу, потім вирівнює, тому що він його держить, а потім рве!!((…..Це у нас так по вечорах соми беруть!!))) Після того як у мене сталось декілька обривів, то зрозумів, що на лєсці не варто економити. Цього сезону буду використовувати ось таку:

1QrPhCeAddE

ifisherman.org

Гачки я використовую №5-6. Грузила сам викручую. Вага грузила 10-15 грам. Важче грузило робить снасть менш чутливою, а легше грузило зносить течія. Розмір гачків і грузила показую на фото нижче:

njgXMLEmZt0

ifisherman.org

Ну а тепер як виглядає візуально вся снасть в процесі ловлі показано на рисунку:))

bIXKj3Iolfw

ifisherman.org

На рисунку видно, що відстань від гачка до грузила 20-30 см. Лєски при закиді ми вимотуєм 9-10 метрів! (3 метри залишається під вудочкою, решта 6-7 метрів йде на закид). Закид снасті відбувається наступним чином: вимотується акуратно лєска, необхідна для дистанції лову (5-6-7 метрів і 3 метра в пропускних кілцях залишається). дальше лівою рукою тримаю вудилище і пальцями акуратно зібрану лєску. А правою рукою кидаю груз в вибрану точку. В момент закиду відпускаю пальці, і все. Закид готовий. “Перехльостів” лєски не було ще ні разу.

Також з рисунку видно, що покльовки сома відбуваються дещо блище до берега. Саме так і є на практиці. Пізньої осені вечорами, ближче до ночі, він підходить на закормлене місце і харчується. Покльовки карпа особливо крупного, відбуваються трішки дальше. Кольором відмічено приблизне співвідношення. Як я уже казав, ловля відбувається в досить закоряжених місцях. Це також добре видно з рисунку. Саме тому робився такий наголос на витримці вудилища на силі лєски.

Однак, наголошую вашу увагу, що снасть крім того що має бути міцна та збалансована, вона має бути чутливою. В тих місцях короп дуже обережний, тож не завжди вдається спокусити його на покльовку, та побачити цей момент.

Як я уже казав, грузило має бути скользящим, тобто абсолютно вільно ковзати по лєсці. На відстані 20-30 см від гачка, має бути зафіксований стопор, який власне і недаватиме змоги зїжджати грузику до наживки.

Важливою деталлю виступає поплавок. Він має бути легенький, яскравого кольору (Оскільки приходиться рибалити пізно ввечері). Але основна вимога до нього-він має бути легко закріплений на лєсці та не пролазити в останнє кільце вудилища. Я прикріплюю його з обох частин клейкою стрічкою, власною рукою регулюючи силу закріплення. Для чого це робиться? Якщо поплавок закріплений слабо, він постійно сповзатиме, що важко замітити, і відповідно буде зменшуватись відстань ловлі.

Якщо ж поплавок закріплений сильно, то при підмотці лєски, він її перетиратиме в кращому випадку, а вгіршому взагалі не даватиме лєсці ходу (буде впиратись у кільце.)

Також на схематичному рисунку видно, що лєска не є максимально натягнутою в процесі ловлі. В момент ловлі відстань від поплавка до кінця вудилища 30-40 см. Поплавок практично звисає, ледь натягнутий. В момент покльовки, коли короп хотя б трішечки затронув снасть, все це відображається на поплавку. Найчастіше відбувається так , що рибина підходить пробує наживку. В цей момент поплавок трішки “дьоргається” в перед -назад. Дальше плавно йде натяжка, що означає про те, що здобич пора підсікати. Однак бувають і такі моменти, коли ледь натягнутий поплавець, опускається в сторону риболова, ніби “падає”. Це означає що рибина пробує брати або бере наживку в сторону берега. Тобто получається ослаблення лєски що відображається опусканням або іншими словами різким “киданням поплавка”. Інколи буває несподівана, але плавна, впевнена в собі як танк у своїй мощності пряма натяжка, деколи навіть з подальшим нагинанням вудилища. Так зазвичай у нас бере сом і крупний короп, тож дуже важливо не втратити пильність та вчасно підсікнути.

Ну а тепер шановні друзі від теорії перейдем до практики, де я буду менш багато слівним та спробую вам показати фото місць та методів ловлі, а також мої недавні “здобудки” спіймані таким способом:))

Місця ловлі:

wdtzldoC97Q

ifisherman.org

TytTRHWjkr8

ifisherman.org

659FXdjUN2E

ifisherman.org

А це мої результати ловлі даним способом:

Весело тоді було, кльов був хороший.

x9PC5X2FEqw

ifisherman.org

hDEu7ygx44Q

ifisherman.org

Мої трофейні коропи:

f_Du3Q5mKUA iZftOKCLakg vyrZblVO1wI YORmMwj_RFs

3,200 кг.

Дякую за увагу любі риболови! З вами був Юра, автор даної статті.

 

Копіювання статті можливо тільки з зазначення імя автора а також з посиланням  на дану статтю.

Вам також може сподобатися...