Ловля коропа та карася на озері

“Бетонка” – так у нас називають штучну водойму, озерного типу, яка знаходиться поруч із битонним заводом, від якого й походить ця назва. Водойма знаходиться на окраїні міста Львова, неподалік будинків в яких проживаємо я та мої друзі риболови. Відповідно саме сюди ми приходимо щоб посидіти, відпочити, закинути вудку, ну і звісно ж побачити заповітну покльовку. Скажу, що даний ставок (озеро) більше схоже на грязну калабаню (яму наповнену водою), оскільки в ньому знаходиться багато нечистот, сміття і побутових відходів, а зовнішній вигляд берегів взагалі відштовхує. Та це не завадило нам, риболовам-любителям прикласти зусиль для того щоб в цій водоймі прижилось чимало різних видів риб.

В даній водоймі водиться як хижа риба (щука, окунь, ротан), так і біла (мирна) риба: карп, карась, краснопірка, плотва, підлящик. Усі перечислені риби попадались в улові як мені , так і моїм товаришам. Та в цій статті я розкажу вам про особливості ловлі саме карпа (коропа) та карася.

Водойма є невеликою, ширина приблизно 15-20 м, довжина 50-60 м. Є перепад глибин, є плеса (бровки) з глибиною від пів метра до 2 метрів (саме на таких плесах весною і осінню є найчастіші покльовки коропа та карася. Є також і ями глибиною до 3,5 метра. Саме там і зимує риба.

Ловля карпа і карася весною здебільшого відбувається на вище описаних плесах (мілководдях) на глибині до 1,5 метра. Осінню , в кінці вересня , жовтні, риба переходить ближче до ям, на глибину до 1,5- 2,5 метра. Скажу зразу що ловимо ми карпа і карася саме весною і осінню, оскільки літом озеро повністю заростає водоростями (підводна кропивка). Також мушу признатись, що покльовка коропа буває дуже рідко, і за сезон я та мій товариш Ігор можемо витягнути лише по одному карпу, та процес того вартує!

Ловимо ми звичайними поплавочними вудками, з різною дальністю закиду. Самі перші карпи і карасі які я ловив на даній водоймі були “доставлені” з відстані приблизно 8-10 м від берега. Та останнім часом практика показує, що покльовки якщо і відбуваються то в безпосередній близькості від берега, на відстані 2-4 метри від берега.

Я використовую вудилище довжиною 2,5- 3 метри, поплавок вагою 2 грами з відповідною огрузкою, лєска діаметром 0,25 см. І в кінці бажано 2 повідки щоб риба мала вибір наживки. Розривна нагрузка повідків 6-8 кг, а основної лєски 8-9 кг.
Мій товариш Ігор використовує фірмове вудилище salmo, довжиною 4-4,5 метра, основну лєску дещо тоншу зате сильнішу, діаметром до 0,20 см, і повідки діаметром 0,16 см.

Якщо ж порівнювати ловлю коропа і карася на цій водоймі, то вона трішки відрізняється.

Покльовка карася здебільшого відбувається вечером, коли уже досить стемніє. Ми закидаємо на відстань до 2 метрів від берега, де глибина 70 см. Використовуємо підсвітку фонариком на поплавок. І карась і карп беруть наживку дуже ніжно, проте рішуче, тому тут потрібно бути дуже пилним. Адреналіно додає також розмір карася!! Оскільки озеро саме не велике, а ловля відбуваєтья під самим берегом, та вечером клюють справжні “золоті злитки” вагою 500 грам, 700 грам, і навіть до 1 кілограма!!!
Ось на фото декілька екземплярів, які вдалось витягнути ще коли на вулиці було досить світло:

5sy6WuMIq6Y kMOre_zCF0w RtRLWQTrFSY LGgGqp-VKkw f7xxmw81jtk

Карась в цій водоймі справжній красень, золотистий, сильний, тож боротьба з ним справжнє задоволення. Як наживку , то ми використовуємо мастирку фірми “п’ятачок” зі смаком “клубніка”. На одному з фото видно поруч з карасем кукурудзу. Це інколи я практикую, оскільки короп тут дуже полюбляє кукурудзу. Хоча останній короп якого ми зловили весною в 2015 році клюнув саме на мастирку. Як підкормку, то ми використовували ось таку Бельгійську підкормку.

xbCE5XJWW9E

Саме вона дала досить позитивний результат в ловлі коропа та карася, а її клубнічний запах на протеїні з домішками сушеної меленої кукурудзи спокушав на покльовку чималих коропів та карасів. Також як прикормку можем використовувати просту консервовану кукурудзу чи горох ТМ “Чумак”.

Якщо ж порівнювати ловлю карпа в цій водоймі, то мушу сказати, що почалась она теж давно але пізніше ніж ловля карася. Перші мої коропи в цій водоймі були зловлені починаючи з 2010 року. Це були екземпляри вагою 1-2,5кг, що для ціє водойми теж досить суттєво.
Ось деякі з них:
Мій перший карп, вагою до 1,5 кг, спійманий 30 квітня 2011 року, відпущений назад у рідну стихію.

Ehrn7KWAkIE G31e9BwnDB8

А це уже дзеркальний карп, вагою 1,5 -2 кг який мене дуже здивував своєю присутністю в цій водоймі, був спійманий 23 травня 2012 року

rLEsmSuFHIQ

Ці карпи були спіймані мною весною в минулі роки.
Та осінню 2014 року ми спіймали осіннього коропа на кукурудзу. Як виявилось, він був не тільки справжнім золотим красенем, а й дуже сильним, і приніс дуже велике задоволення і адреналін при виважуванні на ультралегке вудилище мого колеги Ігоря, за що був відпущений назад у рідну стихію.
Ось на цьому фото, мій товариш Ігор і наш карп вагою 2,5 – 3 кг, спійманий на волосінь діаметром 0,18

7vnet5TrMrU Bw9jal2ysLM JKOvQC6Fhg0 lfKSlCGpY2U

Одразу прошу вибачення за якість фото, оскільки вони зроблені мобільним телефоном в екстремальних умовах, враховуючи той фактор, що паралельно з виважуванням риби одночасно знімалось відео, яке є в наявності на моєму ПК, але на жаль не маю можливості завантажити його.

На цих фото добре помітно здивування та радість мого колеги а адреналін, який я отримав від виважування не можливо передати, оскільки покльовка коропа як я уже казав раніше тут рідкість, а враховуючи розмір озера, то такі екземпляри звісно заслуговують уваги.

Мушу признатись, що після цього спійманого карпа, в період до весни 2015 року на даному озері не траплялось вартих уваги екземплрів коропа. Були спіймані карасі вагою до 500 грам та коропи вагою до 1 кілограма. Хоча признаки присутності риби в даній водоймі я спостерігав, та надії мої гаснули, враховуючи той фактор що озеро поступово почали засипати землею зі сторони бетонного заводу.

Та багато чого зміила весна 2015 року……
Це був кінець квітня 2015….
Вечір….
Я і мій товариш Ігор, черговий раз вийшли щоб розвідати обстановку після зими, чи проснулась рибка…
Якщо чесно то певний період ми не спостерігали абсолютно ніяких признаків риби!!! навіть синявки (мальки), верховодки не було видно.

Та з часом водичка прогрілась. Десь числа 23, квітня місяця ми прийшли з вудочками і в мого клеги була перша покльовка. Безрезультатна. Щось цікавилось наживкою, що нас дуже порадувало. Через деякий час я побачив неподалік берега як нерестилось 2 коропи вагою близько 2 кг! Це уже покращило настрій, і збільшило надію на те , що риба успішно пережила зиму, нереститься, а це уже добре. І для нас як рибаків, і для неї) Та й сама перша весняна покльовка в товариша після затяжного безкльовя зацікавила нас. Тож ми вирішили сходити якось зранку чисто для інтересу провірити, чи справді ще є рибка в цьому озері.

Прийшли пізніше, не зраненька, закинули вудочки, уже й сонце добре вийшло. Не клює зовсім. Хоча нерест іде повним ходом, це уже не аби як радує. Карась “товчеться” (нереститься) як сумасшедший. Я закинув трішки дальше від берега, а товариш Ігор на провіреній бойовій точці, під кущем, 3 метри від берега. І тут в нього покльовка!!!!!………

Карпова, класична для цього озера покльовка: Поплавок почало “мурижити” (дрібні, ледь видні але плавні прижимання-відпускання). Так тривало певний час та наша витримка нас не підвела. Казалось би, що те що цікавилось уже ніби залиштло наживку, відійшло, та поплавок почав підніматись з води і завалюватись на бік………..Я дуже люблю такі моменти, оскільки це дає майже 100% шанси на результативну підсічку.

Товариш підсікає!….вудка в дугу. Навіть не в дугу, а в форму української букви С . І поступово починає плавно підніматись з глибини майже метр, ближче до поверхні МОНСТР. Якщо чесно, то ми з товаришем злякались, бо подумали, що риб такого розміру зараз як “стартане”, то біда буде. Та карп особо не метушився, декілька раз “вильнув” головою, і оказався блія берега. Вже тут дещо тяжче з ним було боротись, і довжина вудочки теж відграла свою роль. Вудилище довжиною 4 метри було вигнуте максимально і останнє коліно палки зламалось. Короп почав вивертатись, і трішки показувати свою силу, та справжні друзі в біді не кидають, і я разом з телефоном частково опинився у воді. Обхватив рибину двома руками і вже так короп оказався на березі.

Мушу признатись, що боротьби як такої то не було, і враховуючи розмір карпа , а це 75 -80 сантиметрів, то ситуація могла скластись значно гірше в нашу сторону. Лєска в мого товариша була діаметром 0, 16 mm, з розривною нагрузкою до 3,5 кг. Гачки дуже малі. Та все ж цього разу фортуна посміхнулась нам. Станом на сьогодні це найбільший карп, який вдалось витягнути на цьому озері за останні 10 років, а також це особистий рекорд мого товариша 6.100 кг
Ось декілька фото з рекордсменами:

d2QfC3-27ac GX2_6O2HF-Q

Клюнув короп на мастирку з клубнічним смаком описану вище. Клюнув біля берега , під самим кущем, який знаходиться на фото праворуч. Саме тут, на цьому місці і попадались “вечірні карасі”, та були покльвки, які призводили до обривів.

товариш Ігор)))

3_e1mUFMI60 zAgmnhtpZa0Ky6PM0ZYvD8

Ну і я, автор даної статті на цьому ж місці, для себе фото на пам’ять.

2jc-TBxK-C4 kPeLEyneOg4

Ось така у нас була рибалка весною 2015. Чрез тиждень, я зловив ще коропа вагою до 1 кг, на глибшому місці, і мушу признатись, боровся він значно жвавіше ніж цей екземплляр, хоча вага у них абсолютно різна.


Ну і на останок, ще декілька фото з рибалок на цьому озері:
Вечірня рибалка на карася: Ігор, і розробник цього сайту, Маркіян.

VYbqg5g9fro

А це фото, зроблене 7 травня 2013 року. Тоді був справжній жор коропа та карася. На цьому ж місці, ці ж люди. Ігор із загальним уловом який ми випустили! Роман, який також прикладає зусиль, щоб дане місце не заростало підводною рослинністю, та прикормлює вареною бульбою, манною кашею, утримує рибу, і Маркіян, в той день він зловив трофейного карася вагою близько 700 грамів, який ледь помістився в садок, і в той день у нього був обрив коропа вагою орієнтовно 2-3 кг, який на відмінну від коропа-рекордсмена клюнув на грубшу снасть, та не хотів позувати на фото.

_y_hp5u8IhE

Дякую за увагу! З вами був Юра, автор даної статті.

Копіювання статті можливо тільки з зазначення імя автора а також з посиланням  на дану статтю.

Вам також може сподобатися...