Рибалка в Україні. Рибалка для новачків

Всім Привіт! З вами Маркіян, сьогодні хочу вам розкати, з чого ж почати ловити рибу, які снасті потрібно і взагалі, що потрібно для рибака в наш час. Зразу хочу почати з того, що пару днів назад я з тестем їздив на рибалку. І зараз, як згадую ту рибалку я злий і не добрий)). Встав я 4 ранку, вирішили їхати на ловлю лосося (я зараз в Канаді), поїхали…..приїхали….ні риби ні ріки, вода впала просто не реально, постояли, походили…окей…розвернулися і поїхали на провірене місце але вже не на лосося а на форель. День гарний, сонячний, без вітру, погода стабільна пару днів…Почали ловити… ловили методом форель в проводку, я про нього розказував в попередній статті. Є покльовки але слабенькі, був один хороший удар, але не підсік вчасно. Коротчше ліпше взагалі б не їхали)). Сиділи ми приблизно з пів 7 до 2 години…в мене за весь час 2 реально круті покльовки, і в садку 2 рибини. Попались вони приблизно 1-1.30 в обід, і що саме головне що на протязі 20 хв 2 покльовки. І все на тому наша рибалка закінчилась… До чого я веду, як надумали їхати на рибалку…то розраховуйте на те, що рибалка не весь час буває солодка і вдала…Не спорю поїхати відихнути на свіжому повітрі це щось з чимось…Ті всі методи, приманки, прикормки, це все що написане, те що можете Ви найти в інтернеті чи в книжках, не завжди помагає і діє. Риба в наші дні стала дуже вибаглива. І особли в Україні її тепер так мало, що вже не знає на, що вона хоче клювати. Деколи таке враження складається, що та риба яку б ви не ловили знає що її хочуть зловити…Так що не розчаровуйтесь а просто насолоджуйтесь риболовлею…!!!  В кінці статті закину фото, впійманої  риби з тої рибалки.

Хватить лірики…Перейду безпосередньо до риболовлі, і з чого ж почати рибалити? Хочу виділити декілька основних правил, які я вважаю, що використовують всі і всім вони потрібні:

 • Для початку оприділіться куди ви їдете… на озеро чи на ріку, на яку ріку (велика чи маленька, яка в неї течія…). Може, щось підшукайте в інтернеті, що пишуть люди про те чи інше місце рибалки.
 • Взнайте, яка риба в тих місцях водиться, і якщо можливо на що кльоє.
 • Взнайте, яка погода Вас там буде чекати. Це дуже важливий фактор. Так, як риба дуже любить міняти настрій по погоді (зміна тиску і температури).
 • Оприділіться на які снасті будете ловити. Якщо ви на машині то звичайно можна загрузити туди все що маєте, а якщо своїм ходом? Все з собою точно не понесете.

Я думаю це самі основні і стандартні правила рибака. старайтесь їх дотримуватися а не їхати на вманя. Бо пока, щось придумайте і вигадаєте, можливо просто вже не лишиться часу, щоб насолодитися риболовлею.

Що таке снасть? З чого вона складається? І взагалі, як це все “їсти” ?))

Я думаю, якщо Ви тільки починаєте рибалити, чи просто їдете з друзями на рибалку за компанію, якщо ви ще оприділилися чи Вам подобається риболовля…то Вам потрбіно почати з самого легкого і простого. Не потрібно все зкуповувати в магазинах, для Вас просто підійде стандартний  “патик” метрів 3-4, не дорога катушка, лєска, гачки, поплавок, грузики і вертлюжки з карабінчиками. Зразу хочу сказати, що вязати гудзи всякі рибацькі я не майстер тому вчити не буду, сам шукаю в інтернеті і походу вчусь, думаю це для Вас також буде не тяжко. Але як навчусь вязати то обовзяково розкажу Вам! На фото знизу видно все те що я написав і який вигляд воно має:

ifisherman.orgDSC_0851_edited-1DSC_0853_edited-1DSC_0854_edited-1DSC_0855_edited-1DSC_0857_edited-1DSC_0858_edited-1

Думаю нетяжко розібратися, що де є…Доречі, якщо вже зовсім не хочете заморочуватися все це + все вже звязане в купу можна зараз купити в магазинах. Зразу покажу як в мене все це звязане:

DSC_0849_edited-1

Ось так виглядає оснастка на моїй вудочці, на яку я на даний час ловлю, і був на тій рибалці, що розказував вище. Все просто і по порядку (в деталях):

 1. Вудилище (3-4 метра, можна підібрати різних типів, таких як легке, середньої легкості, тяжке…я б радив на початок середньої легкості, щоб Ви відчули сам “патик”, як ним закидувати і витягувати).
 2. Катушка(я тут нічого конкретно не скажу, раджу порадитиися з продавцем і підібрати під вудилище…зараз їх наробили дуже багато і дуже різних, для різних видів рибалки…Головне беріть щось не дороге, бо якщо Вам не спобається?…).
 3. Лєска (розрахувуйте на яку рибу, якщо ловля на карася, то в районі 1-2 кг, якщо ловля на карпа то щось мочніше…Їх там зараз теж ціла купи і від різних фірм, та сама система як з катушкою. І ще одне, я б радиив взяти лєски дві. Одну грубшу а другу тонкішу на поводки).
 4. Гачки (Продаються комплектом різних розмірів і не дорого. Більшенькі гачки на більшу рибину, відповдно менші на меншу…та сама система, як з катушкою і лєскою…ще раз наголошу не купляйте дорогі, бо Ви просто переплачуєте за бренд. Вже пізніше, як Вам сподобається і будете мати можливість то вже викуповуйте, щось дорогіше і фірмове.).
 5. Вертлюжки і карабіни (комплектом продаються).
 6. Поплавок (Є різних типів, великі на дальні заброси, на сильний вітер, на течію, є маленькі і середні це ті які Вам на поаток найбільше підійдуть…а є ще рікові спецільні, це вже потім, в наступних статтях я напиши більше про них. Поплавки мають різну вагу).
 7. Грузило (Також мають різні типи і вагу. Їх потрібно для того, щоб поплавок тримався на воді як ви цього бажаєте, тому підбираєм під поплавок. Доречі грузики є також різні, є рікові, озерені, є на різні течії).

Отже…це все, що потрібно для старту…На фото зверху видно, як в мене це послідовно звязано, ще раз наголошу, вузли краще вязати разом з інтернетом, так як можуть бути обриви, може путатися лєска…і ще багато не преємних речей.

Снасть? І це все?

Як, вже згадував вище, якщо можливо взнайте на яку Ви рибу їдете і на що там кльоє. Без програшний варіант на мій погляд взяти собою хробаків і опаришів або тільки хробаків. На них майже всюди клює і до того ж різна риба полюбляє не залежно чи то хижа(окунь, щука, ротан…) чи мирна(карась, карп, плотва, лящ, підлящ…). І не важливо чи це річка або озеро. Можете купити і взяти собою прикормку, або просто сухарів натертих або перемолутих. Прикормки є різні і для різної риби. В магазині вже для себе оприділетесь. За прикормки всякі буду згадувати в наших наступних статтях, тому слідкуйте за нами!

І все? Що далі робити коли вже приїхали накінецьто на ту довго очікувану рибалку!?

Спочатку… йдемо дивтися на берег, який він, чи крутий або високий, шукаємо собі місце, щоб було низько, для того щоб легко можна було витягнути рибину. Дивимося чи є поблизу дирева або кущі, бажано вибрати таке місце, що коли ви будете закидувати не зачіпили лєску за щось. Наступним кроком буде…дивимося яке в нас дно (камянисте чи з мулу а може з вдорослями), потрібно найти таке місце, щоб було так зване “вікно” якщо дно має водорослі. Оприділіть яка глибина на даному місці, це дуже важливий фактор, так як на маленькій глибині ви нічого путнього не впіймаєте…Дня пошуку глибини або ям є спеціальні пристрої але це дуже дороге задоволення, тому страємося самі найти наше місце, це робиться вудочкою…Просто закидуйте і міняйте висоту поплавка, перетягуйте його або вище або нижче, тоді ви побачите чи попадаєте на яму. Якщо поплавок стоїть значить глибина добра, або там ще глибше ніж ви думайте, якщо він ліг на воду, значить глиба маленька. На місці самі вже подиветесь, доречі якщо ви поплавок перетягнули на пів метра вгору і він ліг, це не ознаає що в Вас не буде клювати, на такій глибині можуть бути не погані покльовки… а якщо ви перетягнули на 5-10 см і він ліг на воду, думаю що нічого доброго з того не вийде. Якщо в воді є кущі, або якісь дерева лежать, щось в тому роді…раджу налаштувати глибину і туди попробувати закидувати….риба а особливо карась полюбляє такі місця…але будьте обережні щоб не зачіпити оснастку і все не порвати.

Завжди майте біля себе скриньку з запасною лєскою, гачками, грузиками…щоб в разі чого можна було на місці поміняти….а іменно якщо порвали оснастку або може під дане міце і рибу налаштувати. Не забувайте також брати з собою теплі речі, бо біля води не завджи тепло як про це нам говорить погода + можливий вітер і зміна погоди. Також Вам потрібний садок або щось в тому роді, щоб ховати виловлену рибину.

Не забувайте перед риалкою переглянути в інтернеті закони щодо браконєрства і взгалі рибацькі закони щодо вилову риби, і конкретно про дане місце ловлі. Можуть бути проблеми з рибнадзором! Просто для совісті добре, якщо ви спокійно ловите рибу і не браконєрете!

Також майте біля себе якусь ганчірку, якщо виловите на хробака зручно для вас, щоб кожний раз в воду не лізти + риба має своєрідний слиз, тому ганчірка Вам точно пригодиться. Завжди беріть собою щось перекусити, біля води дуже хочеться їсти. Не забудьте також за невелике крісло, його можна придбати в рибальських магазинах…

DSC_0861_edited-1

Хоча це річ не першої необхідності, просто для зручності. Майте ще біля себе якийсь дощовик, вразі чого…Погода буває обманчива.

Як зрозуміти, що клює? Коли підсікати?

Тут все дуже просто, якщо поплавок починає потрошечки тягнути в низ, то значить у Вас почало клювати…але витягувати ще не потрібно….потрібно дочекатися до того моменту коли поплавок піде під воду, або його просто поведе в якусь сторону, або…він ляже на воду…думаю декілька закидів і декілька покльовок…і все самі побачите і зрозумієте. Доречі підсікати сильно не потрібно, якщо так сильно це зробити, можна порвати рибі губу або ще щось….робіть це плавно, не смикайте, повільно і впевненно витягуйте рибину, просто відчувайте вудилище! Одним словом “НАСОЛОДЖУЙТЕСЬ”!

Думаю, на цьому все…якщо щось забув напишу в наступних статтях. Не забувайте слідкувати за нами!

Що чекати в наступних статтях?

А в наступних статтях напишу Вам, як рибалити на річках, більше конкретно поговоримо про озерну рибалку, наприклад ловля карпа,карася…. Роскажу Вам про рибалку спінігом і фідером. Про ловлю на всякі штучні приманки…і ще багто іншого…

Доречі як і обіцяв, фото спійманої риби, про яку я говорив спочатку нашої статті:

DSC_0846_edited-1

Дякую за увагу! З Вами був Маркіян! Слідкуйте за нами, і Ви ще багато чого взнаєте нового! Успіхів Вам!

Копіювання статті можливо тільки з зазначення ім’я автора а також з посиланням  на дану статтю.